• Pompa ciepła Samsung 16 kW grzanie, EHS Split Powietrze/woda

Symbol: AEX160EDGHA/EU

Nowy model EHS MONO został stworzony z myślą o instalatorach specjalizujących się w systemach ogrzewania wodnego.

28594.00
szt. Do przechowalni
Oblicz ratę
Wysyłka w ciągu 1-7 dni
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Poczta Polska 20
Poczta Polska (Pobranie) 25
Dostępność Mało
Waga 0.105 kg
Zostaw telefon

Nowy model EHS MONO został stworzony z myślą o instalatorach specjalizujących się w systemach ogrzewania wodnego, którzy nie mają doświadczenia w branży chłodniczej. Dzięki takiej koncepcji technologia pomp ciepła stała się bardziej przystępna także dla instalatorów branży grzewczej.

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła A2W jest wysokosprawnym źródłem ciepła wykorzystującym energię powietrza atmosferycznego do ogrzewania pomieszczeń (CO) oraz ciepłej wody użytkowej (CWU).


Jak to działa?

  • Pompa ciepła działa na takiej samej zasadzie jak pompa hydrauliczna, która pozwala zwiększyć wysokość lustra cieczy dzięki włożonej energii elektrycznej.
  • Pompa ciepła pozyskuje energię cieplną z powietrza o niskiej temperaturze (nawet -25°C).
  • Dzięki sprężarce powietrze jest ogrzewane do temperatury odczuwanej przez człowieka jako ciepło.Pompa ciepła EHS Samsung pozwala uzyskać nawet ponad 5 kWh energii cieplnej z 1 kWh energii elektrycznej. Dzięki temu jej wskaźnik efektywności energetycznej (COP) dla trybu grzania wynosi ponad 500%. Dla porównania ten sam wskaźnik dla kotłów gazowych wynosi poniżej 100%.

Jakie są korzyści?

  • System EHS wymaga jedynie zasilania elektrycznego. Możesz zapomnieć o kosztach związanych z wykonaniem przyłącza gazowego, o przeglądach kominiarskich czy wydzieleniem miejsca i zakupem zbiorników na olej opałowy.
  • Jeśli będziesz korzystać z taryfy nocnej na energię elektryczną, możesz znacznie ograniczyć koszty ogrzewania w ciągu doby. Tymczasem - jak dobrze wiemy - ceny paliw kopalnych rosną z roku na rok.
  • System EHS umożliwia ponadto współpracę z innymi alternatywnymi źródłami energii cieplnej, takimi jak np. systemy solarne.
Przygotowaliśmy naszą ofertę tak, aby dostosować się do różnych wymagań użytkowników, a jednocześnie zapewnić najwyższą efektywność energetyczną:

  • Prosty montaż - EHS MONO z wbudowanym wymiennikiem płytowym nie wymaga instalacji chłodniczej. Wystarczy połączyć agregat z instalacją wodną.
  • Łatwa obsługa - EHS SPLIT z modułem hydraulicznym zainstalowanym wewnątrz budynku świetnie się sprawdza przy okresowych zanikach napięcia. Ponadto agregat zewnętrzny można umieścić z dala od budynku, co znacznie poprawia komfort użytkowania.


EHS SPLIT

Układ rozdzielny czyli  EHS Split od Samsung to najpopularniejsze rozwiązanie dla powietrznych pomp ciepła. Jednostka zewnętrzna (agregat sprężarkowy)  połączony jest z jednostką wewnętrzną (hydo unit) instalacją freonową. Dużą zaletą pomp ciepła tego typu jest to, że moduł hydrauliczny zlokalizowany wewnątrz budynku nie jest narażony na bezpośrednie  działanie niskich temperatur otoczenia, co z kolei pozwala na zastosowanie wody jako pośredniego czynnika grzewczego.


W instalacji można wykorzystać fabryczny moduł hydrauliczny lub połączyć moduł sterujący z kolektorami słonecznymi dzięki wykorzystaniu biwalentnego podgrzewacza CWU. EHS Split umożliwia centralne ogrzewanie wodne i przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

W skład zestawu wchodzi :

- jednostka wewnętrzna

- jednostka zewnętrzna


Dane techniczne